WINTER 2018-19 TROPHY WINNERS
~
A DIVISION MIXED TRIPLES
 Winners  Anne Kirkham, Dean Reynolds, John Stevens
 Runners-Up  Lyndsey Kent, James Kent, Stuart Cowley
~
B DIVISION MIXED TRIPLES
 Winners  Roz Ambrose, Steve Dearman, Peter Thurlow
 Runners-Up  Nicola Gafney, Martin Horn, Tony Viner
~
C DIVISION MIXED TRIPLES
 Winners  Terri Mott, Mick Bowler, Paul Surridge
 Runners-Up  Denise Bunton, Billy Gooding, Phil Knights
~
A DIVISION MIXED DOUBLES
 Winners  Julia Clements & Ashley Dews
 Runners-Up  Linda Stevens & Dean Reynolds
~
B DIVISION MIXED DOUBLES
 Winners  Sheila Busby & Martin Horn
 Runners-Up  Lauren Franklin & Anthony Lyddon
~
C DIVISION MIXED DOUBLES
 Winners  Diane Radford & Paul Fuller
 Runners-Up  Lynn Whitten & Dave Fisher
~
LADIES' SINGLES
 Winner  Karen Breen
 Runner-Up  Lauren Franklin
~
A DIVISION MEN'S DOUBLES
 Winners   Dave Fox & Stuart Cowley
 Runners-Up  Sean Oldfield & Dean Reynolds
~
B DIVISION MEN'S DOUBLES
 Winners  Jason Barnett & Martin Horn
 Runners-Up  Steve Dearman & Peter Thurlow
~
C DIVISION MEN'S DOUBLES
 Winners  Billy Gooding & Phil Knights
 Runners-Up  Paul Robinson & Steve Edmeads
~
LADIES' DOUBLES
 Winners  Karen Breen & Julia Clements
 Runners-Up  Karli Norton & Clair Loud
~
 A DIVISION MEN'S SINGLES
 Winner  Mark Callaway
 Runner-Up  James Kent
~
B DIVISION MEN'S SINGLES
 Winner  Tony Viner
 Runner-Up  Peter Derrick
~
 C DIVISION MEN'S SINGLES
 Winner  Connor Lever
 Runner-Up  Kevin Lewis
~
ALBERT FULLER CHARITY DOUBLES
 Winners  Tony Viner & Nigel Whitten
 Runners-Up  Clive Moody & Anthony Lyddon
~
CLACTON RAILWAY CLUB CUP
 Winners  Thorpe Clangers
 Runners-Up  A Team
~
JUNE WILSON TROPHY
 Winners  Dilly Dillys
 Runners-Up  Thorpe Clangers
~
BILL FIRMIN SHIELD
 Winners  A Team
 Runners-Up  The Brace
~
MILLENNIUM SHIELD
 Winners  Kings Arms
 Runners-Up  Misfits
~
COMMITTEE CUP
 Winner   Steve Dearman
 Runner-Up   Ryan Crampin
~
CAPTAINS' CUP
 Winner  Anthony Lyddon
 Runner-Up  Ray Spurden
~
SECRETARY'S CUP
 Winner  Tony Vaughan
 Runner-Up  Clive Moody
~
A DIVISION
 Winners  Wanderers
 Runners-Up  Pirates
 180s Winner Ladies  June Callaway & Rebecca Edgar (1)
 180s Winner Men  Jack Copping, Dave Howes, Derek Nevell,
 180s Winner Men  John Palmer, Matt Pickard (2 each)
 HSO Winner Ladies  Julia Clements (118)
 HSO Winner Men  Paul Bailey (156)
~
B DIVISION
 Winners  A Team
 Runners-Up  The Brace
 180s Winner Ladies   None
 180s Winner Men  Jason Barnett, Paul Callaway,
 180s Winner Men  John Davidson, Rab Scott,
 180s Winner Men  Garry Scurrell, Steve Walker (1 each)
 HSO Winner Ladies  Shirley Hawkins (110)
 HSO Winner Men  Martin Horn(151)
~
C DIVISION
 Winners   Cockney Rejects
 Runners-Up  The Archers
 180s Winner Ladies  Caroline French, Corinne Rush (1 each)
 180s Winner Men  Eric Holmes, Ray Kirk, Dave Mott,
 180s Winner Men  Nigel Whitten (1 each)
 HSO Winner Ladies  Karli Norton (120)
 HSO Winner Men  Ray Spurden (150)
~
WOODEN SPOON
 Winners  Misfits

~

IAN WILSON PLATE
Ladies' League HSO
 Winner  Karli Norton (120)

~

JOHN ROWE CUP
Men's League HSO
 Winner  Paul Bailey (156)
* * * *